akdeniz tercüme logo

İletişim

0 505 238 04 44

İskenderun Tercüme

Hizmet Bölgeleri
İskenderun Tercüme Bürosu

İskenderun çeviri, profesyonel dünyada tercüme alanı yazılı ve sözlü olarak iki temel gruba ayrılır. Sözlü tercüme de “simultane” ve “ardıl” olmak üzere kendi içinde iki grupta incelenir. Sözlü tercüme ile stres yükünün önemli olduğu, geniş çaplı katılımın olduğu organizasyonları başarıyla arkanızda bırakabilirsiniz.

Pek çok tercüme hizmetinde ya da uzmanlık alanında kalite ve güvenilirlik oldukça önemlidir;  ancak sözlü tercüme gerçek anlamda konsantrasyonun en yoğun biçimde öne çıktığı, hata payının neredeyse sıfır olduğu bir hizmet türüdür. Ardıl tercümede konuşmacı konuşmasını bitirir ve tercüman hemen akabinde o bölümü katılımcılara aktarır. Bu nedenle konuşmacı ile ardıl tercümeyi gerçekleştiren kişi sıra sıra konuşmak durumundadır. Bazı durumlarda tercüman çok hızlı bir şekilde notlar alır ve onları okur. Ardıl tercümede tercüman fiziksel olarak o stresli sürecin tam ortasındadır. Bir kurumu, bir firmayı bazen de bir ülkeyi temsilen orada yer alabilir. Bu nedenle deneyim sahibi olan tercümanların ardıl tercümeyi sahiplenmeleri son derece önemlidir.

Diğer bir sözlü tercüme türü ise simultane tercümedir. Simultane genelde ikiden fazla dilin kullanıldığı organizasyonlar için bir kurtarıcı niteliğindedir. Simultane çeviride süreç anlık olarak ilerler. Tercümanlar kendilerine iletilen cümleleri eşzamanlı olarak çevirir, bu nedenle atik davranması, pratik düşünmesi ve her iki dile de son derece hakim olması şarttır. Uluslararası düzeyde gerçekleşen çok ciddi organizasyonlarda simultane tercümenin performansı son derece kritik ve belirleyicidir.

İskenderun Çeviri Hizmeti

İskenderun Yeminli Tercüme firmamız sayesinde her zaman tercüme işlemleriniz kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilir. Bu tercüme konusunda ise çok iyi bir firma seçmelisiniz. Seçeceğiniz firmanın başında profesyonel bir kadro olmalıdır. Çoğu büro artık freelancer olarak hizmet veriyor. Bizler ise tamamen uzman kadromuz ile birlikte sizlere tercüme hizmeti veriyoruz. Çünkü yanlış bir şekilde gerçekleştirilecek olan çeviri sizleri zarar ettirecektir. Bu zarar ile birlikte şirketiniz iyi yerlere gelemeyecektir. Şirketinizin zarar görmemesi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Çünkü biz her zaman en güvenilir işlemleri yürütürüz. Bu noktada ise tercüme bürosu aramanıza gerek kalmıyor. Bu sektörde her zaman zirvede yer alan büromuz ile çalışmak son derece basittir. Sitemizde yer alan iletişim kanallarından bizlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yeminli Tercüme İskenderun

Türkçe İskenderun Tercüme işlemleri genel olarak farklı dallarda da gerçekleştirilir. Bu dallar ülkemizde genel olarak akademik tercümeler ve tıbbi tercümeler olmaktadır. Ayrıca resmi evraklarda da tercümeler gerçekleştiriyoruz. Böyle bir durum ile karşılaştığımızda sizlere her zaman güvenli olarak hizmet verdiğimizi belirtiriz.

Şirketinizin diğer firmalara açılması gibi bir durumu istiyorsanız bizimle çalışmalısınız. Çünkü bütün dünya dilleri konusunda sizlere hizmet veriyoruz. Bu nedenle de bizimle çalışmak sizlerin işine gelecektir. Alanında uzman kadromuz Türkçe İskenderun Çeviri her zaman ülkemizin en iyi üniversitelerinden seçilmektedir. Bu nedenle de işlerimiz her zaman güvenli, hızlı ve profesyonel olarak gerçekleştirilir.

En İyi Türkçe İskenderun Çeviri

Hızlı gerçekleştirilecek olan bazı çeviriler de hatalar olmaktadır. Bu hatalarla karşılaşmak istemezseniz bizimle çalışmak yeterli olacaktır. Hızlı bir şekilde çeviri hizmetlerinizi sağlarken çeviri yaparken son kez kontrollerde sağlanmaktadır. Bu kontroller için farklı bir çalışma kadromuz vardır. Çünkü bir kere yapılan bir çeviri de belli başlı hatalar olabilir. Bu hataları ortadan kaldırmak için kontrollerimiz her zaman en doğru çeviriyi sizlere sunacaktır.

En İyi Türkçe İskenderun Tercüme

Teknik tercümelerden tutunda birçok çeviriyi bugüne kadar gerçekleştiren büromuz sizlere en iyi çeviri hizmeti sunuyor. Bunların yanında büromuz dilediğiniz metinlerinde çevirilerini yürütmektedir. Bu tür işlemler her zaman hızlı olarak gerçekleştirilir. Çünkü işlerinizin planlaması ile birlikte işleriniz her zaman tam zamanınızda gerçekleştirilir.

Son Paylaşımlar

Size Nasıl Yardım Edebiliriz?

Firmamız veya hizmetlerimiz hakkında bir sorunuz var mı? Hemen bizimle iletişime geçin.