akdeniz tercüme logo

İletişim

0 505 238 04 44

Web Sitesi Çevirisi

Teknolojinin giderek gelişmesiyle beraber web siteleri de gelişim göstermektedir. Web Sitesi Tercüme hizmeti çeviri hizmeti yapan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Web site çevirisi hali hazırda bulunan bir sitenin dilinin hedef kitleye erişilebilir ve kullanışlı bir durumda uygun bir şekilde değiştirilmesine verilen addır. Bildiğiniz gibi pek çok internet sitesinin ana dili farklı olmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu siteye giren kişiler sitenin dilinin kendi dilleri olması durumunda siteyi daha çok ziyaret etmektedir. Günümüz şartlarında internet sayesinde hemen her şey uluslar arası paylaşım ve hizmete açık ilerlemektedir. Şirketler de uluslararası platformlarda satış yapmak ya da geniş kitlelere ulaşmak istemektedir. Bundan dolayı web sitesi tercümesine ihtiyaç duyulur.

Web Sitesi Çevirisi

Web Sitesi Tercümesi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Sitesi Tercümesi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler sıklıkla araştırılmaktadır. Web sitesi tercümesi hali hazırda olan bir web sitesinin dilini ziyaretçilerine uygun olarak erişilebilir hale getirmekle beraber kültürel olarak uygun hale getirecek şekilde değiştirilmesine verilen addır. Pek çok kişinin ana dili farklı olduğundan dolayı web sitesinin de kendi dilleri gibi olmasını isteyebilir. Kendi dillerine uygun olan siteyi daha sık ziyaret eden ziyaretçiler trafiği artırmaktadır. Şirketler de yeni pazarlara açılmayı, küresel bakımdan bir izleyici kitlesine ulaşmayı ve uluslar arası satışları artırmayı hedeflerse eğer web sitesi çevirisine daha çok ihtiyaç duyar.

Web sitesi çevirisi yapılırken hem dilsel hem de kültürel olarak iyi bir şekilde çevrilmesi gerekir. Çeviri yapılırken kullanılan dil, hedef kitlenin kültürünü ve toplumunu yansıttığından dolayı kelime haznesi, dil bilgisi ve terminoloji önem arz etmektedir. Web site çevirisi yapılırken hem teknik anlamda hem de kültürel anlamda zorlukları da göz önünde bulundurarak çeviri yapılması en önemli husustur. Web sitesi çevirisi adına önemli bir faktörde kültürel farklılık olmaktadır.

Web Sitesi Tercüme Fiyatları

Web Sitesi Tercüme Fiyatları içeriğin yoğunluğuna ve dile göre farklılık gösterir. Fiyatlarla ilgili detaylı bilgi almak istediğiniz zaman sitemiz üzerinde yer alan iletişim numaralarından bizimle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Web sitenizin içeriğinin word hali varsa eğer tercüme fiyatlarını siz de hesaplayabilirsiniz. Hesaplama yaparken öncelikle web sitenizin tüm içeriğinin wordde olması gerekiyor. Wordde yer alan sözcük sayısını dikkate almalısınız. Örneğin sözcük sayısı boşluksuz 1000 karakter olduğunu düşünelim. Bu karakteri tercümesini istediğiniz dilin birim fiyatıyla çarparak öğrenebilirsiniz. Fakat unutmamalısınız ki JPG, GİF gibi tablo veya görselleri word kelime olarak saymayacağından ötürü karakter sayısı eksik kalabilir. Bu değere yalnızca yaklaşık olarak karakter sayısını ekleyebilirsiniz.

Online Tercüme Hizmeti

En Uygun Fiyat Garantisi

Aynı Gün Çeviri ve Noter Onayı

Ücretsiz ve Hızlı Teslimat

Web Sitesi Çeviri Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Çeviri Nasıl Yapılır? Sorusu araştırılan konulardan olmaktadır. Web sitesi tercüme yapılırken tercüman tarafından gerek görüldüğü takdirde çeşitli programlar ve yazılımlar kullanılabilir. Web sitesi tercüme ya da yazılım tercümesi yapılırken hedef dilde olan anahtar kelimeler de önem arz eder. Çeviri yaparken teknik özellikleri uluslar arası mecraya açmak için tanıtımını yapak şirketleri bloglar, güzellik merkezleri gibi siteler web site çevirisi isteyebilir. Ana dillerine çeviri isteyen şirketler bu bakımdan en iyi hizmeti veren bir firmayla çalışmak isteyebilir. Web sitesinde yer alan metinler tanıtım ve reklam amaçlı olduklarından dolayı karşınıza etkileyici bir dil çıkarabilir. Bundan ötürü web site çevirisi yaparken istenilen düzeyde yapılması gerekir. Akdeniz Tercüme olarak sizlere web site çevirisi ve diğer çeviri hizmetlerini sunmaktayız. Çeviri hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinde yer alan iletişim kaynaklarından bize ulaşabilirsiniz.