akdeniz tercüme logo

İletişim

0 505 238 04 44

Hassa Tercüme

Hizmet Bölgeleri
Hassa Tercüme Bürosu

Hassa çeviri, yeminli tercüme ya da bir başka deyişle noter tasdikli tercüme hizmetinin varlığı, tercüme bürosunun en önemli referanslarından biri olarak kabul edilir. “Noterlik Kanunu” gereğince noter adına yetkili kişi, tercümana yemin ettirir. Bu süreç tümüyle Hukuk Yargılama Usulü Kanunu’na göre gerçekleşir. Tutanağın tercüman tarafından tam anlamıyla oluşturulabilmesi için, söz konusu lisana hakim olduğunu kanıtladığı bazı belgelerini noter yetkilisine ibraz ettirmesi şarttır.  İlgili tutanakta tercümana dair temel bilgiler dışında hangi dillere hakim olduğu, yemin biçimi ve tarihle beraber yer alır. Atılan imzalardan sonra kişi resmi anlamda yeminli tercüme olmaya hak kazanır. Yeminli tercüman yetkisi Türkiye’de sadece noter tarafından verilir.

Hassa Çeviri Hizmeti

Hassa Yeminli Tercüme, yeminli tercüman, imza attığı ya da kaşelediği belgelere bir resmiyet kazandırır, daha da ötesi söz konusu belgeye dair sorumluluğu üstüne alır. Bu da iki taraf arasında bir güven ilişkisinin doğmasına neden olur. Yeminli tercüme, prestijli olduğu kadar pek çok hukuki sorumluluğun da yüklendiği zorlu bir alandır. Bu kişiler resmi makamlar tarafından gerçekleştirilen tercümelerde tek yetkili olarak öne çıkar. Tercüme büroları bünyesinde hizmet veren yeminli tercümeler, bu sorumluluğun bilincinde hareket eden profesyonellerdir. İhtiyaç duyulan tüm resmi tercüme hizmetlerinde deneyim sahibi yeminli tercümanlar, yükünüzü büyük ölçüde hafifletir ve sürecin çok daha kısa şekilde sonuçlanmasını sağlar. Hata lüksünün olmadığı metinleriniz için tercüme bürolarından destek alabilirsiniz.

Yeminli Tercüme Hassa

Türkçe Hassa Tercüme, online tercüme hizmeti, zaman kavramının son derece kıymetli olduğu günümüzde, size ciddi bir pratiklik kazandırır. Online tercüme; adından da anlaşılacağı üzere çeviriyi yapacak olan uzmanın, çeviri hizmeti alan kişiyle fiziksel anlamda bir arada olmasına gerekli kılmayan bir süreçtir. Özellikle son yıllarda internet kullanımının yaygınlaşması ve görüntülü konuşma sistemlerinin ilerlemesi ile beraber online tercüme hizmetinin görece daha fazla ön plana çıktığı görülüyor. Ülkemizde, pratik olması ve zaman kazandırması nedeniyle online tercüme hizmetine yoğun bir ilgi söz konusudur. Bu noktada gizliliğin kurumsal anlamda öne çıktığı durumlarda online tercüme hizmeti için yeminli tercüme büroları daha çok tercih edilebiliyor. Sadece basit çeviriler için değil, aynı zamanda resmi belgeler ya da uzun metinler için de online tercüme hizmetinden yararlanmanız mümkün. Bu hizmet türünde önemli olan, yüz yüze gelinmesini zorunlu hale getirecek bir durumun söz konusu olmamasıdır. Online tercüme hizmeti alacak kişiler büroya gerekli belgeleri genellikle mail üzerinden ulaştırır ve süreci başlatır. Bu noktadan sonra tüm hizmet tamamen elektronik ortamda gerçekleşir.

En İyi Türkçe Hassa Çeviri

Türkçe Hassa Çeviri, şirketinizin ya da firmanızın ülkelere açılması yolunda sizlere tercüme hizmeti veriyoruz. Bu tercüme noktasında hiçbir zaman yanlış işlemler yürütmeyiz. Akademik tercümelerden tutunda birçok tıbbi tercümelerde de hizmet veriyoruz.

Bizimle çalıştığımızda her zaman en iyi çevirilere sahip olacaksınız. Belgelerinizin saklanması noktasında ise her zmana güvenilir olarak hizmet veririz. Bizler sizin memnuniyetinize her zaman hizmet eden bir firmayız. Uzman kadromuz ile birlikte profesyonel bir hizmetin tadına kısa bir süre içerisinde varacaksınız.

En İyi Türkçe Hassa Tercüme

Çünkü tercüme işlemleri her zaman kaliteli olmalıdır. Kaliteli olarak gerçekleştirilecek her türlü işlemde sizlerin yararına olmaktadır. Bu yarar ile birlikte bizlerde sizler sayesinde kendimizden bahsettirmiş oluruz. Kısa bir süreç içerisinde bu kadar gelişmemizin ve sektörde zirvede yer almamız müşteri memnuniyetindendir. En doğru ve güvenilir bir şekilde işlemler yürütülmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Son Paylaşımlar

Size Nasıl Yardım Edebiliriz?

Firmamız veya hizmetlerimiz hakkında bir sorunuz var mı? Hemen bizimle iletişime geçin.