akdeniz tercüme logo

İletişim

0 505 238 04 44

Amasya Tercüme

Hizmet Bölgeleri
Amasya Tercüme Bürosu

Amasya tercüme bürosu Tercüme hizmetleri en doğru şekilde gerçekleştirilir. Çeviri şirketler için her zaman önemli bir konu olmuştur. Bu, sektörün bir şube olarak açılması konusunda önemli sorular sunan bir çeviri sürecidir. İşinizin büyümesini güvence altına almak istiyorsanız, her zaman doğru ve güvenilir bir çeviri hizmeti kullanmalısınız. Bu noktada en doğru kararınız bizi tercih etmeniz olacaktır. Bunun nedeni, bir çeviri bürosu seçerken her zaman önemli hususlar olmasıdır. Bu noktalardan biri de güvenlik hizmetleridir. Belgeler bir gizlilik statüsüne sahip olabilir. Sertifikalı çeviriler oluşturun. Belgenizin kritik noktalarında size her zaman hizmet veriyoruz. Doğru çeviri, güvenlik kadar önemlidir. Yanlış bir çeviri sizi çok incitiyor. Çalışma şeklimizden her zaman faydalanacaksınız. Bunun son seviyesi, kontrolün son seviyesidir. Koordinatör her zaman son kontrolü yapar. Çeviri yapılırken her zaman önemli olan bir diğer çeviri ise teknik çeviridir. Teknik çeviri ise çok fazla jargon içerir. Bunun için endişelenme. Bu konuda da sizlere hizmet vermekteyiz. Lütfen benimle iletişime geçin ve tercüme edilen metni bana bildirin. Hizmetimize devam etmekteyiz. Çeviri yaparken nasıl bir yol izlediğimizi detaylı bir şekilde anlatalım.

Amasya Çeviri Hizmeti

Amasya yeminli tercüme Yeminli tercümanlarımızla birlikte her zaman yüksek kalitede tercüme hizmeti veriyoruz. Web sitemizdeki telefon numaramız ve e-posta adresimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Çevrilecek metin anında kapsam belirlenmelidir. Bu noktada yapılacak ilk şey bir fikir geliştirmektir. Başka bir deyişle, konuyu, içeriği ve ne kadar süreceğini bilmeniz gerekir. Çevirmenler genellikle içeriği gözden geçirmek için metni gözden geçirirler. Aradığınız tüm metinler bulunacaktır. Bazen çeviriye başlamadan önce önemli terimleri nasıl çevireceğimizi araştırır ve biliriz.

İlk çeviri belgenizi 5-10 kelimelik bloklar halinde sistematik olarak çevirin. Bu noktada kelime analizinin bir kez yapılması gerekmektedir. İdeal olarak, her parçanın kendi tam anlamı vardır. Her kelime, kısa süreli bellekte saklanacak kadar kısa olmalıdır. Cümle yaklaşık 10 kelimeden oluşmalıdır. Çok kısa veya bağlantısız kelimeler belirsiz çevirilere yol açabilir. Öte yandan, kolayca hatırlanamayacak kadar uzun bölümlerle uğraşırsanız, çeviride bir anlam kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Çeviri doğruluğunu kontrol edilir. İlk taslak tamamlandıktan sonra çevirmenler, her bir metni orijinaliyle karşılaştırarak çevirileri incelemeye başlar. Buradaki amaç, çevirinin yürütüldüğünde hatasız olmasını sağlamaktır.

Müşterilerimiz çevirilerinin kalitesini nasıl değerlendiriyor? Son derece etkili 3 adımlı bir süreci özetliyor ve çevirilerinizin kalitesini değerlendirmek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini açıklıyoruz. Bu, hemen hemen her ticari çeviri projesi için harika bir modeldir. Çevirmenler ve editörler tarafından sevilmesine şaşmamalı. Ancak çevirinin kalitesini değerlendirmeden önce çevirinin neye benzediğini netleştirmemiz gerekiyor. Kaliteli bir çeviri, orijinal metnin anlamını yakalayan, iyi yazılmış, hatasız ve kendi içinde tutarlı olan bir çeviridir. Ayrıca iyi bir çeviri için gerekli kriterler vardır. Profesyonel kadromuz her zaman bu standartları dile getirir ve onlara göre hareket eder. Çevirmen asıl metnin ne anlatmak istediğini anlaması gerekir. Doğru okuyabilmesi gerekir ki çeviri doğru olsun. Dil bilgisi veya yazım hataları noktasında hatasız olması gerekiyor. Her şeyi ve cümleler arasında tutarlı bir kelime cümbüşü olmalıdır. Bu durumlara net bir şekilde cevaplamak için firmamızla anlaşmanız yeterlidir. Hızlı bir şekilde iletişime geçin ve neler istediğiniz belirtin. Neler istediğiniz noktasında bizlerde sizlere her zaman yardım ederiz.  Doğru bir çevirinin yanında sizlere her zaman en kaliteli çeviriyi de sunarız.

Son Paylaşımlar

Size Nasıl Yardım Edebiliriz?

Firmamız veya hizmetlerimiz hakkında bir sorunuz var mı? Hemen bizimle iletişime geçin.